Naše činnost v době koronaviru

V březnu 2020 se zastavila naše činnost, vlastně zastavil se postupně celý svět. COVID 19 se skloňoval ve všech pádech. Vir, který nám nedovolil navštěvovat školky, školy, některým z nás ani práci. Z domu jsme mohli vycházet pouze v nejnutnějších případech, skončil kulturní, společenský i sportovní život. Dostali jsme se do situace, ve které jsme se ještě nikdy předtím neocitli a museli jsme se s ní všichni poprat. S odstupem času děkuji za to, že jsme všichni v pořádku a zdraví.

Během celého nouzového stavu držela naše jednotka pohotovost. Byly určeny směny, které byly připraveny kdykoli pomoci. Do dnešního dne tak evidujeme 13. zásahů. Členové SDH se také zapojili do „Nákupů pro seniory“ organizované městem Ústí nad Orlicí. Vybaveni ochrannými pomůckami jsme vyzvedávali nákupy a rozváželi je nejstarším občanům města, kteří si sami nemohli pro nákup zajít. Velké poděkování patří veliteli Ivanu Špinlerovi, který po celou dobu koordinoval činnost jednotky a samozřejmě i jednotlivým členům. Roznesli jsme také dubnové vydání Ústeckých listů po Černovíru.

Členové výboru SDH byli po celou dobu nouzového stavu v kontaktu a řešili neodkladné záležitosti.

18. dubna se nám podařilo uspořádat sběr železného šrotu a 30. dubna pak stavění máje, vše za dodržení vládních nařízení.

S ukončením nouzového stavu se začíná naše činnost opět probouzet. Mladí hasiči už trénují 60 i 100 m překážek, po třech měsících budou mít i svoji klasickou schůzku. Připravují se i sportovní družstva. Výbor řeší, jakým směrem se bude v dalších měsících naše činnost ubírat a jaké akce budeme schopni uspořádat. Věřme, že je vše na dobré cestě!

Zásahová jednotkaPermalink