Archiv pro měsíc: Září 2013

Memoriál Zdeňka Veselého XVIII. ročník ZPV MH

memorial_2013_99V sobotu 28. 9. 2013 se v Černovíru uskutečnil Závod požárnické všestrannosti mladých hasičů – Memoriál Zdeňka Veselého. Černovírský Sbor dobrovolných hasičů tento závod pořádal již po osmnácté. Soutěž probíhala podle pravidel hry Plamen a mladí hasiči si soutěžní formou zopakovali základní hasičské vědomosti a dovednosti před podzimní částí okresního kola hry Plamen. Pokračovat….

Rubriky: Nezařazené | Štítky: , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Memoriál Zdeňka Veselého XVIII. ročník ZPV MH

Zásah č. 10 – vytažení zapadlého nákladního automobilu

Velitel jednotky byl požádán občanem o vytažení zapadlého auta na rozvoz uhlí. Auto bylo zapadlé na zahradě domu Černovír č.p. 114. K vytažení auta bylo použito ocelové lano a popruh. Při zásahu nedošlo k žádnému zranění, poškození techniky, ani vyprošťovaného vozidla.

Rubriky: Nezařazené | Štítky: | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zásah č. 10 – vytažení zapadlého nákladního automobilu

Světový den první pomoci 2013

nahled-den prvni pomoci 2013Ve středu 11. září 2013 se na Kociánce v Ústí nad Orlicí uskutečnil další ročník Světového dne první pomoci v našem městě. Tuto akci pořádá ČČK oblastní spolek Ústí nad Orlicí. Náš sbor zde prezentoval CAS 24 T-815 a další vybavení jednotky. Pokračovat….

Rubriky: Nezařazené | Štítky: | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Světový den první pomoci 2013

Zásah č. 9 likvidace obtížného hmyzu

Ve čtvrtek 12. září 2013 byla jednotka požádána majitelem objektu panem Schellongem o odstranění vos v prostoru půdičky nad vchodem. Vosy byly zlikvidovány pomocí dvou sprejů v nepřístupném uzavřeném prostoru. Během zásahu nedošlo k žádnému zranění, ani poškození techniky. Zásahu se zúčastnila … Pokračovat….

Rubriky: Nezařazené | Štítky: | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zásah č. 9 likvidace obtížného hmyzu

Dožínky v Bystřici Kladské

nahled-dozinky 2013V neděli 8.9.2013 se v Polsku, v družebním městě Ústí nad Orlicí, Bystřici Kladské konaly dožínky. Jako součást delegace našeho města se této akce zúčastnilo i 15 našich hasičů. Prohlédli si dožínkový průvod s perfektně vypracovanými dožínkovými věnci ze širokého okolí. Dále se potom čtyři naši hasiči účastnili hasičského dožínkového turnaje v různých disciplínách. Po skončení a vyhodnocení nakonec obsadili první místo.Druzí byli hasiči Dolní Libchavy, kteří reprezentovali město Ústí nad Orlicí a třetí domácí z Bystřice Kladské. Pokračovat….

Rubriky: Nezařazené | Štítky: | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dožínky v Bystřici Kladské

Oslavy 140 let založení SDH Česká Třebová

nahledV sobotu 7.9.2013 slavil SDH Česká Třebová 140. let od svého založení. Ve zbrojnici v Chorinově ulici byla instalovaná výstavka z historie sboru, v garážích potom historická technika a hasičské náčiní. Okolo zbrojnice potom svou mobilní techniku vystavily i sbory z okolí. Od OSH Ústí nad Orlicí SDH Česká Třebová obdržel medaili Za zásluhy. Výstavku i techniku si prohlédlo množství lidí. Byla to velice pěkná akce, organizačně dobře zvládnutá. Zúčastnili jsme se i my s naší CAS 24 Tatra + 4 hasiči. Pokračovat….

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Oslavy 140 let založení SDH Česká Třebová

Stanování mladých hasičů 2013

dscf5693Od pátku do neděle (30. 8. – 1. 9. 2013) se na hřišti pod lesem uskutečnilo soustředění-stanování mladých hasičů. Co vše se na této akci událo Vám sdělí následující řádky. Pokračovat….

Rubriky: Nezařazené | Štítky: | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Stanování mladých hasičů 2013