fake watchesreplica watches
also involve kids in this happy and creative activity and distribute the work between them. Celebration of Easter is incomplete without Easter bunnies and Chocolate eggs. These bunnies are quite big in size and look very beautiful and cute. With you can get wide variety of decorations at discounted prices. Decorating your rooms with curling ribbons, iwc replica watch iwc replica watch door banners, Easter themed wall hangings, wreaths, Easter themed balloons and many more Easter themed decorations is also very important to provide an impressive look to your home replica omega watch replica omega watch . You can also use Easter spring flowers, paper Mache eggs and scented candles to celebrate Easter in a great way. Easter is not only a traditional religious event, but also a symbol of life, love and happiness tag heuer replica watches tag heuer replica watches iwc replikareplica omega watches iwc replikareplica omega watches breitling replika breitling replika tag heuer replica watches tag heuer replica watches . You can easily decorate your homes in a beautiful manner with these Easter decoration replica rolexreplica watch

 

Iveco

DA L1Z Iveco Daily

Nad koncepcí našeho nového DA jsme strávili mnoho hodin. Nakonec jsme si vymysleli kontejnerovou vestavbu do vozidla s karoserií furgon.

Proč kontejnerová vestavba

Od nového auta jsme chtěli co největší variabilnost interiéru, snadnou vyměnitelnost zásahových prostředků a případně volnou ložnou plochu pro jakékoliv další využití. Klasické zásahové auto si svoji životnost ve velké většině odstojí ve zbrojnici. Auto naší koncepce si za svůj život podstatně vice zajezdí, protože je používáno k dalšímu speciálnímu využití. Našemu zřizovateli, městu Ústí nad Orlicí jsme navrhli systém speciálních zásahových kontejnerů. Již nám byl zakoupen speciální kontejner na odstraňování povodňových škod zejména v budovách. Plánuje se nákup dalších speciálních kontejnerů. Např.: povodňový (pytle, plničky pytlů, lopaty), osvětlovací, humanitární, sportovní… K dalšímu zvýšení užitnosti kontejnerového systému nám byl v roce 2015 zakoupen univerzální přívěs s nosností 1 100 kg, který má úchyty na naše kontejnery. Tento přívěs můžeme zapojit za DA, nebo za kteroukoliv cisternu vybavenou závěsem.

Vozidlo a jeho výbava

Všeobecné specifikaci vozidla se nebudeme věnovat, ta je dostupná na stránkách výrobce THT Polička, s.r.o. Část vybavení je umístěno ve vozidle mimo kontejner. To proto, aby i při jízdě bez kontejneru splnilo vybavení DA v provedení Základní dle vyhlášky č. 35/2007 Sb. ve znění vyhlášky č. 53/2010 Sb.
Pokud chceme zvětšit ložnou plochu vozidla, lze vyjmout poslední řadu sedaček a to i jednotlivě. V tomto případě získáme ložnou plochu v délce 2 900 mm u podlahy.
Ve vozidle, mimo kontejner, je umístěno následující vybavení:

Vybavení DA L1Z Iveco Daily mimo kontejner
Položka #
Batoh s lezeckou výbavou
1 ks
Cestářské koště
1 ks
Dýchací přístroj Saturn S7
3 ks
Krumpáč Fiskars
1 ks
Lékárnička velikost III – batoh
1 ks
Lopata
2 ks
Náhradní tlaková láhev  SATURN S7
2 ks
Ploché poutače s ráčnou
6 ks
Polní lopatka
1ks
Přenosný hasicí přístroj CO2 s hasicí schopností 89B
1 ks
Přenosný hasicí přístroj práškový s hasicí schopností 34A a zároveň 183B
1 ks
Přenosný teleskopický žebřík 3.8 m
1 ks
Přilba požární Schubert – včetně svítilny
9 ks
Radiostanice Motorola GM 360 – dělená montáž
1 ks
Rukavice lékařské pro jednorázové použití nesterilní
18 párů
Sací hadice 110×2.5 plastové
4 ks
Sekera Fiskars
1 ks
Trhací hák skládací duralový
1 ks
Vyprošťovací nástroj VRVN 1
1 ks
Vyprošťovací nůž (řezák) na bezpečnostní pásy
2 ks
Výstražný kužel světelný – skládací
4 ks
Vytyčovací páska červeno-bílá 100 m
1 ks
Záchranná a evakuační dvoudílná košová nosítka Spencer Twin Shell
1 ks
Zastavovací terč
2 ks

 

Základní kontejner

Kontejner je tvořen ocelovým rámem, výsuvnými platy a bezpečnostní přepážkou, která odděluje prostor posádky od prostoru pro materiál. Vybavený kontejner váží cca 1 000 kg a jeho vnější rozměry jsou přibližně: délka 1 500 mm, šířka 1 400 mm, výška 1 600 mm. Přístup k materiálu je zajištěn pěti plně výsuvnými platy, na kterých je materiál umístěn. Vrchní plata se při vysunutí ještě sklopí. Po bocích kontejneru jsou ve vozidle umístěna rozdělená košová nosítka Spencer Twin Shell, ke kterým je přístup dvířky v bezpečnostní přepážce z prostoru posádky.
Fotogalerie Základního kontejneru a manipulace s ním je dostupná zde.
V našem základním kontejneru je umístěno toto vybavení:

Vybavení základního kontejneru pro DA L1Z Iveco Daily
Položka #
Elektrocentrála Europower 2.7 kW
1 ks
Hadicový držák v obalu
4 ks
Hadicový můstek dřevěný
2 ks
Hydrantový nástavec kloubový
1 ks
Izolovaná požární hadice 25x20m
1 ks
Izolovaná požární hadice 52×20 m
5 ks
Izolovaná požární hadice 75×20 m
10 ks
Izolovaná požární hadice 75×5 m
1 ks
Kalové čerpadlo Willo – elektrické
1 ks
Kanystr na PHM 10 litrů ocelový
2 ks
Klíč k nadzemnímu hydrantu
1 ks
Klíč k podzemnímu hydrantu
1 ks
Klíč na hadice a armatury 75/52
2 ks
Klíč na sací hadice
2 ks
Kombinovaná proudnice 52
2 ks
Motorová řetězová pila SOLO 644 s příslušenstvím – kácecí lopatka a přilba
1 ks
Nádoba na pohonné hmoty a olej k motorové řetězové pile
1 ks
Objímka na izolovanou požární hadici 52 v obalu
4 ks
Objímka na izolovanou požární hadici 75 v obalu
4 ks
Pákové kleště
1 ks
Ploché páčidlo
1 ks
Plovoucí čerpadlo PH Cyklon 1
1 ks
Požární sekera bourací
1 ks
Požární světlomet přenosný
1 ks
Požární světlomet s kloubovým držákem + stativ
1 ks
Prodlužovaní kabel na cívce 25m
1 ks
Proudnice 75
1 ks
Přechod 110/75
1 ks
Přechod 52/25
1 ks
Přechod 75/52
2 ks
Přenosná motorová stříkačka PS 12 R
1 ks
Přenosný kulový kohout B
1 ks
Přetlakový ventilAWG
1 ks
Příslušenství k přenosné motorové stříkačce
1 ks
Rozdělovač kloubový
1 ks
Ruční naviják lanový 1t
1 ks
Ruční pila na dřevo FISKARS
1 ks
Sací koš + ochranný koš a nafukovací plovák
1 ks
Sběrač 2 x 75
1 ks
Skříňka s nástroji
1 ks
Ventilové lano na vidlici
1 ks
Záchytné lano na vidlici
1 ks
 

Manipulace s kontejnerem

Před manipulací s kontejnerem je třeba nejprve otevřít dvířka v bezpečnostní přepážce (ta slouží jako nosič dalšího vybavení, které je po otevření dosažitelné z prostoru posádky) a zajistit je pomocí poutače. Dalším krokem je vyjmutí nosítek, vyprázdnění horní ploché schrány nad kontejnerem (savice, žebřík, ženijní materiál) a vyjmutí přejezdových můstků ze schránky na bezpečnostní přepážce. Poté se zvedne horní plochá schrána z přepravní polohy do své horní polohy, kde je zajištěna po dobu manipulace s kontejnerem. Tato schrána je v přepravní (spodní) poloze opřena o horní příčku rámu kontejneru. Nyní se odjistí a vyjmou úchytné čepy z podlahy a lze najet s paletovým vozíkem. Kontejner si nejdříve přizvedneme a přestavíme směrem ven do dveří a spustíme. Znovu najedeme paletovým vozíkem až nadoraz a kontejner vyjmeme. Vložení kontejneru probíhá opačně. Kontejner lze vyjmout a vložit pouze na rovné a pevné ploše. Nepočítá se s vyjímáním kontejneru při zásahu!

Zkušenosti z provozu

My auto používáme mnohonásobně častěji, než kdyby to bylo klasické DA. Za dva roky máme najeto 13 000 km. Vyjmutí kontejneru a zadních sedaček ve dvou hasičích trvá cca 8 min. Snadněji se manipulace provádí ve třech. Výměna kontejnerů je hotova do 20 min. Manipulaci s kontejnery provádíme asi 50x za rok. Žádný problém se nám nevyskytl.

Vozidlo přesně splňuje to, co jsme od něho očekávali. To hlavně díky výrobci THT Polička. V této firmě si naši představu vzali za svou a společně se nám podařilo vyvinout vozidlo nové koncepce s výrazně vyšší užitnou hodnotou.
O našem DA vyšel také článek na serveru Požáry.cz.

POPOVODŇOVÝ KONTEJNER:

Členové naší jednotky mají poměrně mnoho zkušeností ze zásahů v oblastech postižených ničivými povodněmi. Ať to bylo v letech 1997 a 2006 u nás, nebo v roce 2002 v Jižních Čechách, či v roce 2013 v okrese Mělník. Zasahovali jsme buďto samostatně, nebo jako součást společné jednotky města Ústí nad Orlicí. Zejména při posledních povodních jsme si všimli, že na odstraňování škod se sejde poměrně hodně těžké techniky (většinou CAS). Těžká technika má však svá omezení, nemůže operovat na rozměklém terénu mimo zpevněné plochy. Také nemá speciální vybavení na čištění budov.

Vybavení našeho popovodňového kontejneru je zaměřené na čerpání čisté i znečištěné vody, odstraňování nánosů bahna, vymývání vysokotlakou vodou s možností desinfekce, osvětlování místa zásahu, odstraňování dřevin, krovů. Kontejner je naprosto nezávislý na vnějších zdrojích energie. Na základě našeho návrhu THT Polička, s.r.o. vyrobila speciálně vybavený kontejner.

Kontejner je tvořen ocelovým rámem, čtyřmi výsuvnými platy, plastovou nádrží na 500 l vody a bezpečnostní přepážkou, která odděluje prostor posádky od materiálu. Vnější rozměry jsou stejné, jako u zásahového kontejneru.

DSCF5976 DSCF5977 - kopie DSCF5981 DSCF5963

Základním agregátem v tomto kontejneru je vysokotlaký mycí stroj na vymývání a dezinfekci objektů. Vysokotlaký agregát (motorová WAPKA) podle naší specifikace dodala firma ALCETEK s.r.o. Lanškroun. Popis agregátu je dostupný na stránkách výrobce. Díky snadnému vyjmutí z plata kontejneru a bantamovým kolečkům s tímto agregátem dojedeme až k zasaženému objektu. Hmotnost agregátu je 50 kg. Vysokotlaké hadice můžeme kombinovat v délkách 20 – 60m. Vodu můžeme odebírat buď z vodovodního řadu v objektu, nebo z 500 l nádrže umístěné v kontejneru.

DSCF5975 DSCF5966 DSCF5965 DSCF5987

Obsah popovodňového kontejneru

 • Plastová nádrž na vodu o objemu 500 l opatřená armaturami a potrubím pro plnění a odvod přebytečné vody
 • Vyjímatelný vysokotlaký čistící agregát s benzinovým pohonem (až 21 l/min při 130 bar) a přimísením desinfekčního prostředku + příslušenství  20 – 60 m tlakové hadice
 • Elektrocentrála 5,5 kW, 3 ks reflektorů po 500 W, 2 ks stojanů, cívky s prodlužovacími kabely
 • Motorová řetězová pila + příslušenství
 • Plovoucí čerpadlo PH Cyklon 1
 • Motorové kalové čerpadlo PH Progress 1000
 • Elektrické kalové čerpadlo Sigma KDFU 65
 • Hydrantový nástavec, klíče k nadzemním a podzemním hydrantům, hadicový uzávěr, hadicové klíče, rozdělovač, přechody B75-C52-D25
 • Hadice: 2 ks C 52, 4 ks B 75, 1ks D 25, vše v délce 20 m + 1ks B 75 v délce 5m
 • 1 ks kombinovaná proudnice C 52, 1 ks kombinovaná proudnice D 25
 • 3 ks sací požární hadice 75 mm délka 2,5 m + sací koš 75 mm
 • Lopaty, košťata, krumpáč, sněhová hrabla, podlahové stěrky
 • 2 ks 10 l ocelový kanistr na phm, 1x kombinovaný plastový kanistr k MŘP
 • 4 ks Brodící kalhoty

 

Přívěsný vozík

Přívěsný vozík byl zakoupen v roce 2015. Základem je přívěs AGADOS typ VZ-33 B1. Vozík byl upraven v THT Polička s.r.o., aby umožňoval bezpečnou přepravu kontejnerů pro DA L1Z Iveco Daily a mohl být tažen zásahovými vozidly zřizovatele.

DSCF5964 DSCF5999 DSCF6007 DSCF6010

Specifikace přívěsného vozíku:

 • svařovaný rám
 • rozměry ložné plochy  1700 x  2560 x 350 mm
 • celková délka přívěsu (včetně oje) 4 610 mm
 • nosnost přívěsu 1 100 kg
 • celková maximální přípustná hmotnost 1 800 kg
 • povolená maximální rychlost přívěsu 130 km/h
 • nájezdová brzda + parkovací brzda
 • odpružená náprava s tlumiči
 • kola 13“ umístěna pod ložnou plochou přívěsu
 • pneumatiky M+S (zimní)
 • rezervní kolo 13“ s pneumatikou M+S (zimní)
 • v podlaze 6 kotevních bodů zapuštěných v miskách
 • překližková podlaha přívěsu v protismykové úpravě
 • 4 kusy držáku kontejneru v podlaze
 • v podlaze zafrézované nerezové pásy zabraňující poškození podlahy při vkládání a vyjímání kontejneru
 • odnímatelné hliníkové bočnice a obě čela, na bočnicích úchyty na připevnění plachty
 • výškově stavitelné kolečko pod ojí
 • zadní a přední stavitelné podpěry (se šroubovicí a 6-ti hrannou kličkou) pro usnadnění nakládání kontejneru a odstavení přívěsu
 • 2 podkládací klíny pod kola
 • výškově stavitelné oje – zapojení oko DIN 40 + koule ISO 50 (možnost připojení k hasičskému vozidlu TATRA)
 • osvětlení LED + elektrická instalace v provedení 12V / 24V automaticky
 • plachta  s konstrukcí o ložné výšce 1700 mm, barva plachty červená, na zadní části bílý nápis HASIČI
 • na oji platový kufřík pro uložení zdemontovaných držáků kontejneru, šroubů a nářadí