Archiv pro měsíc: Květen 2013

Soutěž okrsku č. 11

Každoroční soutěž okrsku č. 11 se letos konala v sobotu 11. května od 17 hodin v městské části Hylváty u místní hasičské zbrojnice. Na závodní dráze se představila čtyři družstva mužů, dvě družstva žen a tři družstva mladých hasičů. SDH Černovír reprezentovalo pět družstev. Pokračovat….

Rubriky: Nezařazené | Štítky: | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Soutěž okrsku č. 11

Tréninky na den vítězství

Den vítězství, 8. května, byl v Černovíru ve znamení tréninku požárního útoku. Jako první, v 10 hodin, na hřišti pod lesem nastoupili mladí hasiči ke svému druhému letošnímu tréninku v této královské disciplíně požárního sportu. Ve 13 hodin mladí hasiči vyrazili na zasloužený oběd a sluneční paprsky dostaly chvíli času na vysušení zmáčené základny. Pokračovat….

Rubriky: Nezařazené | Štítky: | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tréninky na den vítězství

Dni Świetego FLORIANA

9qd6QkAN0xa5t2e1IfgXZfIXtmBdQ1b8nBfRHx3yOflZk2HlhuAQp2N25bjvgnHESo790DQ5.5.2013 se devět černovírských hasičů zúčastnilo oslav patrona všech hasičů, ale i patrona partnerského města Kladská Bystřice – Bytrzyce Kłodzka v Polsku, tedy Svatého Floriána. Oslav se zúčastnili stražaci celého okrsku Bytrzyce Kłodzka, naši a hasiči Orlického Záhoří.

Slavnostní průvod přešel od stanice profesionálních stražaků do kostela sv. Michala Archanděla, kde proběhla bohoslužba. Potom se přesunul s hudbou a mažoretkami na Parkovou Horu. Zde u kaple sv. Floriána zazněly projevy a proběhla vlastní oslava.  Pokračovat….

Rubriky: Nezařazené | Štítky: | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dni Świetego FLORIANA

Stavění Máje a lampionový průvod

IMG_5737Rok se s rokem sešel a v Černovíru opět nastal poslední dubnový den. A protože si Černovír udržuje svoje „venkovské“ tradice, byl to den oslav jara. Odpoledne byla vztyčena Májka, aby celý květen připomínala tento měsíc lásky.

Ve večerních hodinách se uskutečnil lampiónový průvod městskou částí od dolní křižovatky k Májce, Hostinci u Bobše a hranici, kde si mladí účastníci průvodu opekli své buřty. Před hostincem se konalo mnoho her a večer byl naplněn smíchem dětí a vyprávěním starců. Pokračovat….

Rubriky: Nezařazené | Štítky: | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Stavění Máje a lampionový průvod