Výroční valná hromada 2014

IMG_8783Výroční valná hromada SDH Černovír proběhla v sobotu 20. 12. 2014 v sále hostince U Bobše. Této slavnostní schůze se zúčastnilo 48 řádných členů, 15 mladých hasičů a svou návštěvou nás poctilo 24 hostů. Program Výroční valné hromady byl nabitý – valnou hromadu zahájil starosta sboru a přivítal hosty, oddíl mladých hasičů předvedl kulturní program, bilancoval se rok 2014, někteří členové obdrželi ocenění za svou činnost, volilo se nové složení Výboru SDH a byl schválen Plán činnosti na rok 2015.

Přítomní hosté a korespondenční zdravice

V diskuzi, která měla celkem 15 příspěvků, vystoupili starosta města Ústí nad Orlicí Petr Hájek, zástupce OSH ÚO Václav Skalický, předseda Osadního výboru Černovír Matouš Pořický, velitel stanice Ústí nad Orlicí HZS Pardubického kraje mjr. Libor Dušek. Dále to byli zástupci okolních a družebních sborů a společenských organizací v Černovíru a funkcionáři našeho sboru. Jednatel sboru přečetl korespondenční zdravice od družebních sborů z Hluboké nad Vltavou a Závišic.

Ing. Josef Nykodým obdržel Medaili ke 150 letům Českého dobrovolného hasičstva za svůj přínos k výměně hasičské techniky města za moderní.

Odstupující starosta sboru

Stávající starosta sboru a Zasloužilý hasič František Rous se ve svých 66 letech vzdal funkce ve vedení sboru a byl zvolen členem Kontrolní a revizní rady sboru, kde jistě bude bedlivě sledovat počínání omlazeného výboru. Jako poděkování za pomoc při rozvoji požární ochrany v Pardubickém kraji obdržel na valné hromadě Medaili k 10. výročí založení KSH Pardubice a za rozvoj družby s OSP Stary Waliszów převzal Poděkování od Renaty Surma, starostky Bystřice Kladské. Starostou našeho sboru byl úctyhodných 28 let.

Novou starostkou SDH Černovír byla zvolena stávající referentka žen, Zuzana Mačátová. Od dětství byla mladou hasičkou a později instruktorkou mládeže. S družstvem žen několikrát zvítězila ve Velké ceně orlickoústecka v požárním útoku. Jako pomyslné žezlo převzala od odstupujícího starosty nové razítko sboru. Na pomoc starostce byla ve výboru zřízena nová funkce náměstka starosty, do které byl zvolen Ondřej Mannl.

Nové složení Výboru SDH a KRR

Ve funkci vedoucího mládeže vystřídala Pavlína Felgrová odstěhovaného Jana Špinlera. Novou referentkou žen byla zvolena Renata Franzová, dříve členka Kontrolní a revizní rady. Funkci správce hřiště a laviček bude zastávat Jiří Hubálek, kdy správu laviček převzal po svém synovi Tomáši Hubálkovi.

Kontrolní a revizní rada má nového člena, Františka Rouse.

Kompletní složení Výboru SDH Černovír je dostupné zde.

Ocenění členové

Mladé hasičky Hana Kulhánková a Marta Pirklová převzaly Poděkování SDH Černovír a věcný dar za reprezentaci na krajském kole v soutěži dorostenek.
Čestné uznání OSH obdržel Jiří Plecháček.
Medaili Za příkladnou práci obdržel Martin Mannl.
Medaili Za zásluhy obdržel Jiří Dostál.
Medaili Za věrnost 10 let obdrželi Pavlína Felgrová, Tomáš HubálekMartin Mannl.
Stužku Za věrnost 20 let obdrželi Janyšová EvaMilan Blažek.
Stužku Za věrnost 30 let obdržela Libuše Špinlerová.
Stužku Za věrnost 40 let obdrželi Zdeněk Liška, Miroslav Franz a Ludvík Špinler.
Stužku Za věrnost 50 let obdržel František Vašek.
Plaketu ke 20 letům družby Ústí nad Orlicí a Bystřice Kladské obdržel Ivan Špinler.

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail
img_8737
img_8742
img_8743
img_8745
img_8746
img_8752
img_8753
img_8754
img_8755
img_8756
img_8759
img_8760
img_8761
img_8762
img_8763
img_8764
img_8765
img_8766
img_8768
img_8770
img_8771
img_8776
img_8777
img_8783
img_8784
img_8788
img_8793

 

NezařazenéPermalink