Podzimní kolo hry Plamen – ZPV na Kunčicích

V sobotu 13. října jsme vstávali časně ráno, protože v 7:15 jsme odjížděli na závody požárnické všestrannosti do Letohradu Kunčic. Osobními automobily nás vedoucí dovezli ke kunčické sjezdovce, kde byla zima a zatažená obloha, ale také dobře  připravené zázemí. Na prezenci jsme obdrželi startovní čísla 4 žluté (pro starší) a 5 bílé (pro mladší).

V 9 hodin proběhl nástup soutěžních družstev a hned v 9:15 začaly startovat kategorie mladší a starší. My jsme se na řadu dostali asi půlhodině.Po necelých dvaceti minutách bylo po všem a se šli převléknout a občerstvit do stánků.

Závody pohledem hlídky starších žáků:

Závody se konaly na sjezdovce v Kunčicích. Když jsme vyběhli 1. stanoviště byla střelba. 2. stanoviště byla zdravověda. 3. stanoviště  byla topografie. 4. stanoviště  bylo lano. 5.stanoviště byla požární ochrana. 6. stanoviště byly uzle. Pak už byl dlouho očekávaný cíl. Na trati se nám moc nelíbilo. Byly tam docela veliké kopečky. Trestné body jsme udělali na střelbě 2 ,potom na zorientovaní mapy  5 ,poté Poté 3 lano ,také 1 trestný bod na hořlavých kapalinách(požární ochrana). Po odběhnutí  jsme se vydali  na oběd. Potom jsme šli na výlet na Orlickou tvrz.“

Po jedenácté hodině jsme se šli podívat po okolí, a to na Orlickou tvrz. Zde jsme spatřili živého nosála a také výra velkého. Nejvíce jsme si ale užili prolézaček a lanové „houpačky“.

Do dějiště závodů jsme se vrátili před závěrečným nástupem. Nejprve proběhl nástup dorostenců, později mladší kategorie a nakonec starších.

Naše družstvo mladších po téměř bezchybném pokuse (pouze dvě trestné minuty na střelbě) obsadilo krásné třetí místo!

Družstvo starších tak úspěšné nebylo, ale i tak patnácté místo s 11 trestnými minutami (2 střelba, 5 zorientování mapy, 3 lano, 1 požární ochrana).

Výsledky:

ZPV_Mladsi_Plamen_2012-2013                                              ZPV_Starsi_Plamen_2012-2013

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail
Naše výprava po příjezdu na místo konání soutěže - areálu sjezdovky na Kunčicích.
img_5324
Zahajovací nástup soutěžních družstev, detail na naše hlídky.
img_5330
Na zahajovacím nástupu nás bylo opravdu hodně.