Výletovali jsme v Brně

Tak jsme se na letošní výlet vydali v neděli 16. 6. 2019 do Vida centra v Brně. Ráno jsme se scházeli postupně, děti z horního konce u hasičárny, cestou na vlak se k nám připojily děti z dolního konce a v Ústí jsme se sešli „Oušťáky“.
Cestování vlakem bylo pro některé příliš dlouhé a nuda se nás snažila dostihnout, ale my se nedali.
Každý si našel nějakou zábavu. Někteří se proměnili v závoru, kterou vedoucí procházeli s pípnutím, jiní koukali z okýnka, další si povídali, hráli hry, jedli sladkosti apod… Dalším dopravním prostředkem byla tramvaj neboli, jak říkají Brňáci, šalina. Na páté zastávce jsme vystoupili a spořádaně se přesunuli do Vidy. Bez fotky by nebyl výlet, takže jsme nastavili samospoušť a už to bylo. Fotka se povedla, další nebyla třeba.
Po příchodu jsme vyfasovali hodinky, které sledovaly náš pohyb po areálu, poté rychlý oběd a už jsme mohli vyrazit. Za celou dobu si každý našel to, co ho zajímalo a bavilo. Někteří se těšili z vody, jiní z různých pokusů, další z dopravního hřiště, skluzavky, atd… Bylo tam toho opravdu hodně, ještě bychom vydrželi, ale hlad se ozýval a vlak nečekal.
Zpáteční cesta již nebyla tak poklidná jako předešlá, ale nikdo z vagónu neutíkal, tak to asi ještě nebylo tak zlé :-D.
Domů jsme dorazili všichni v pořádku, unavení, ale spokojení.

Mladí hasičiPermalink