Třicátý Černý výr

Jubilejní 30. ročník soutěže v požárním útoku „O Černého výra“ se v sobotu 26. června uskutečnil na hřišti pod lesem. Za hezkého, slunečného počasí se na start postavilo celkem 23 družstev. Soutěž zahájila nástupem starostka sboru Zuzka Mačátová a jako překvapení bylo pro našeho bývalého velitele Ivana Špinlera připraveno poděkování starosty města Petra Hájka za jeho celoživotní práci pro dobrovolné hasiče.

Po slavnostním nástupu se již na start postupně postavilo 13 závodních týmů mužů. Soutěž mužů vyhrálo družstvo Letohradu Orlice B, následované domácím týmem a třetí skončili muži z Letohradu – Kunčic E. Našim chlapům se požární útok povedl, dlouho drželi první příčku, ale opět chybělo malinko a bylo by to vůbec poprvé v historii, kdyby kategorii mužů vyhrálo domácí družstvo.

V soutěži žen pak nastoupilo na start 6 družstev. Zvítězily ženy z Letohradu – Kunčic C následované Kunčicemi D a třetí místo vybojovaly ženy z Mistrovic. Domácím děvčatům se nepodařilo zopakovat úspěch z loňského roku a skončila na pátém místě. Ve veteránských kategoriích zvítězili muži z Lanšperka, domácí stará garda obsadila druhou příčku a třetí čas vybojovali chlapi z Mladkova. Veteránky z Černovíru si zaběhly na pohodu a obsadily první místo.

Na naší soutěži nechyběli ani naši kamarádi ze Starého Waliszówa z Polska, s jejich novým vozem a nově zvoleným starostou Jarkem Koltem. Po ukončení soutěže proběhl sranda mač mezi týmem žen z Černovíru a mužů z Mladkova.

SportPermalink