Archiv pro měsíc: Září 2012

Výlet na Králický Sněžník

V sobotu 29.9.2012 jsme uspořádali hasičský výstup na Kralický Sněžník (1424 m).

Odjezd byl stanoven na 7.00 hodin od naší hasičské zbrojnice. Osobními auty jsme přejeli do obce Dolní Morava ke  spodní stanici sedačkové lanovky Ski centra Sněžník. Lanovkou jsme vyjeli do horní stanice. No a potom již následovala pěší cesta Pokračovat….

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výlet na Králický Sněžník

Školení ve slaňování

V neděli 23.9.2012 proběhlo mezinárodní školení ve slaňování. Pořadatelem bylo město Ústí nad Orlicí a SDH Černovír za podpory Euroregionu Glacensis.Účastníky bylo 10 hasičů z Černovíru a 12 stražaků z gminy Bystřice Klodské z Polska.

Školení začalo v 9 hodin na naší zbrojnici. Dopoledne jsme si zopakovali  bezpečnostní zásady, naučili jsme se vázání vybraných uzlů, Pokračovat….

Rubriky: Nezařazené | Štítky: , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Školení ve slaňování

Poměření sil družtev našich žen v požárním útoku

Jako zpestření po závodu požárnické všestrannosti  Memoriálu Zdeňka Veselého, si naše ženy připravily měření sil mezi družstvy žen našeho SDH. Zde je komentář referentky žen:

„Bohužel se nám nepodařilo sestavit družstvo, abychom se mohli zúčastnit  více soutěží VCÚ 2012, tak abychom zakončili sezónu nějakou pěknou tečkou, vyzvali jsme družstvo žen, které reprezentovalo náš sbor před lety na okresních soutěžích k poměření sil v tradičním i netradičním požárním útoku. Pokračovat….

Rubriky: Nezařazené, Sport | Štítky: | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Poměření sil družtev našich žen v požárním útoku

XVII. ročník Memoriálu Zdeňka Veselého

V sobotu 22. září uspořádal SDH Černovír již 17. ročník závodu požárnické všestrannosti – Memoriál Zdeňka Veselého.

Této tradiční soutěže se zúčastnilo 335 dětí soutěžících v pětičlenných hlídkách. Doplňkové soutěže – Přeboru jednotlivce na 60 m s překážkami se zúčastnilo celkem 68 mladých hasičů. Výsledky jsou v galerii pod příspěvkem. Pokračovat….

Rubriky: Nezařazené | Štítky: , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem XVII. ročník Memoriálu Zdeňka Veselého

Výjezd č. 12 Likvidace bodavého hmyzu ve Stacionáři v ÚnO ul. T. G. Masaryka 123

Dne 5.9.2012 byla jednotka požádána ředitelkou Stacionáře o likvidaci hnízda bodavého hmyzu v dutině nad oknem ložnice klientů. JSDH Černovír byla vyslána KOPIS Pardubického kraje, v 19:45 vyjela CAS 24 T815 s osádkou 1+3. Byly použity 2 ks sprejů proti … Pokračovat….

Rubriky: Nezařazené | Štítky: | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výjezd č. 12 Likvidace bodavého hmyzu ve Stacionáři v ÚnO ul. T. G. Masaryka 123

Výjezd č.11 požár v Dolní Dobrouči

Ve středu, 5.9.2012 byl jednotce v 15:37 vyhlášen poplach.

Text poplachové SMS: POZAR NIZKE BUDOVY Dolni Dobrouc CP:50,Kour ve 2 patre domu Tech:CAS 24/3400/210-T815 Pokračovat….

Rubriky: Nezařazené | Štítky: | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výjezd č.11 požár v Dolní Dobrouči