Výjezd č.10 požár zemědělské usedlosti Horní Houžovec

V úterý 28.8. byl jednotce ve 23:54 vyhlášen poplach.

Text poplachové SMS: POZAR PRUMYSLOVE,ZEMEDELSKE OBJEKTY,SKLADY Usti nad Orlici Horni Houzovec pozar statku na kopci, hori strecha Tech:CAS 24/3400/210-T815

Jednotka byla povolána KOPISEM k požáru hospodářské usedlosti v Horním Houžovci. Výjezd byl proveden oběma vozidly, tedy CAS 24 T-815 i DA-12 Avia, kdy první vozidlo vyjíždělo přesně o půlnoci, tedy 4 min po vyhlášení poplachu jednotce.
Během dopravy na místo události dojela CAS 24 T-815 jednotku Ústí nad Orlicí město s CAS K25 Liaz.

Po dojezdu na místo události družstvo CAS 24 T-815 předalo vodu do vozidel HZS a 5 členů s VDP PLUTO se zapojilo do útočných proudů. Po vyprázdnění CAS 24 T-815 bylo vozidlo nasazeno do kyvadlové dopravy vody. Vozidlo ujelo celkem 82 km a čerpadlo pracovalo 12,5 MTH.

Dvojice hasičů z naší jednotky byla nasazena nejprve na zamezení rozšíření požáru do obytné části po vnitřní konstrukci střechy, po zastavení šíření požáru v tomto směru se tito hasiči připojili ke kolegům na dvoře.

V prostoru dvoru a v hospodářských staveních prováděli hasiči hašení hořících konstrukcí střechy, hašení a vynášení uskladněné slámy, rozebírání konstrukcí. Na stržení části krovu zničeného ohněm byla použita motorová pila a trhací hák. Při hašení slámy bylo použito mimo jiné smáčedlo Pyrocom, celkem 9 kartuší.

Vozidlo DA-12 Avia se přesunulo do Horní Dobrouče, kde osádka zřídila čerpací stanoviště. Toto vozidlo později sloužilo k přepravě střídajících družstev a zabezpečení stravy pro nasazené hasiče.

Po lokalizaci požáru jednotka zůstala společně s JSDH Ústí nad Orlicí na požářišti jako dohašovací dohled. V této době spolupracovala s nakladačem společnosti HELP silnice-železnice s.r.o., který vyvážel znehodnocenou slámu z nejpoškozenější části.

Vzhledem k časové náročnosti bylo potřeba vystřídat jednotky, byla tedy povolána JSDH Knapovec a střídali také čerství členové JSDH Černovír. Při zásahu nebyl nikdo zraněn. Poškozeny byly 2 ks hadice B 75 a 1ks trhací hák hliníkový.

Místo zásahu bylo opuštěno ve středu 29.8. v 18:22. Zásahu se zúčastnilo celkem 15 členů JSDH Černovír.

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail
Ze stodoly jsme kouleli ven ohněm nezasažené i hořící balíky slámy.
pozar_h_houzovec-01
Chlapci hasí krov v sousedství místa s nejintenzivnějším hořením. Nepoužívají IDP, jsou z návětrné strany.
pozar_h_houzovec-02
Koulení balíku ven ze stodoly.
pozar_h_houzovec-03
Koulení balíku ven ze stodoly.
pozar_h_houzovec-04
Koulení balíku ven ze stodoly.
pozar_h_houzovec-05
Průzkum - hledání dalšího materiálu na vynesení ze stodoly. Stěna nalevo odděluje prostor s velmi intenzívním hořením.
pozar_h_houzovec-06
Dohašování jednoho prostoru, sláma v prostoru napravo se nechávala vyhořet.
pozar_h_houzovec-07
Náš velitel nám nese občerstvení.
pozar_h_houzovec-08
Drátosklo po požáru.
pozar_h_houzovec-09
Strojník na svém pracovišti.
pozar_h_houzovec-10
Dohašování krovu.
pozar_h_houzovec-11
Pohled na zasaženou část z venčí.
pozar_h_houzovec-12
Naše CAS 24 T815, v pozadí CAS K25 L101 JSDH Ústí nad Orlicí
pozar_h_houzovec-13
Nakladač vyskladňoval zasaženou slámu na louku.
pozar_h_houzovec-14
Na louce jsme ji dohasili.
pozar_h_houzovec-15
NezařazenéPermalink