ZPV Memoriál Zdeňka Veselého

Za slunečného počasí se v sobotu 22. 9. 2018 uskutečnil již 23. ročník závodu požárnické všestrannosti mladých hasičů Memoriál Zdeňka Veselého. Zaprezentovalo se celkem 93 hlídek z okresu Ústí nad Orlicí, Rychnov nad Kněžnou a Pardubic. ZPV byl zahájen v 9.00 hod starostkou sboru, která přivítala hosty a seznámila soutěžící s organizací závodu a doprovodným programem. Závod byl zahájen v 9.15 hod kategorií mladších žáků, kteří poměřili své síly na trati dlouhé 2,5 km. Na trati museli prokázat své znalosti z požární ochrany, uzlů, topografie, zdravovědy a také co nejlépe zastřílet a co nejrychleji přelézt lano. To samé jen na trati dlouhé 3,5 km čekalo i na starší žáky, kteří vyběhli na trať po 12.00 hodině. Celkem se soutěže zúčastnilo 465 mladých hasičů. Obě kategorie vyhrála družstva z Lukavice.
Současně také na hřišti Pod lesem probíhala Liga OSH v přeboru jednotlivců na 60 m překážek. Tohoto závodu se zúčastnilo 170 mladých hasičů ve čtyřech kategoriích. Zdeněk Kalous z Klášterce nad Orlicí a Martina Dudková z Lukavice zvítězili ve starší kategorii, Tomáš Sirový a Sára Samková z Třebovic pak v kategorii mladších.
Výsledky našich mladých hasičů:
ZPV mladší kategorie – 8. místo,28. místo a 44. místo
ZPV starší kategorie – 10. místo a 41. místo

Děkujeme Městu Ústí nad Orlicí, Pardubickému kraji a všem sponzorům, kteří podpořili tuto soutěž. Poděkování patří také místní složce ČČK za celodenní zdravotnický dozor.

Mladí hasiči, Sport, Permalink

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *