Vizovické koštování

Letošní hasičský výlet proběhl v sobotu 27. dubna 2019. Na programu jsme měli Vizovice a Otrokovice. Naplánována byla ochutnávka, něco z historie i techniky, na chuť si tak určitě přišli jak ženy tak i muži. Odjezd byl v půl šesté ráno, tak abychom všechno v poklidu stihli. I přesto jsme ale nabrali zpoždění a na první zastávku ve firmě Rudolf Jelínek jsme přijeli o 20 minut déle než se plánovalo. Na štěstí zde byl již jiný zájezd, se kterým jsme si prohodili čas exkurze. Na exkurzi nás čekala: videoprojekce, představení destilační kolony firmy Arnold Holstein, muzeum R. JELÍNEK, expozice whisky, egalizace (obří sudy), stáčírna zvenčí (pochůzný chodník), degustační místnost (ochutnávka tří vzorků, letáček Distillery Land) a prohlídka archivu a stáčírny zevnitř (z ochozu). Musíme uznat, že nám vzorečky tak zachutnali, že jsme neváhali a několik lahvinek si koupili i domů.
Kolem poledne nás čekal oběd v restauraci U Tonka, chutný vývar a vepřové výpečky se zelím a variací knedlíků nám moc chutnal. Poseděli jsme a poté vyrazili na nedaleký státní zámek Vizovice. Prohlídka reprezentativních prostor zámku, které jsou bohatě vybaveny hodnotným nábytkem ve stylu baroka, rokoka, empíru a klasicismu. Vedle kvalitního nábytku se v pokojích nacházelo velké množství porcelánu různé provenience, orientálních předmětů a nejhodnotnější díla zámecké obrazárny. K nejhezčím zážitkům patřila návštěva reprezentačního sálu s působivou nástěnnou výmalbou a mimořádně kvalitním gobelínovým sedacím souborem. Následoval volný program, část zavítala do zámecké čokoládovny, jiní zaběhli do nedaleké cukrárny a někteří také navštívili hasičské muzeum. Ten den se ve Vizovicích konalo dětské TFA, tak se kolem muzea pohybovalo dost hasičů, kteří se nás ujali s moravskou pohostinností.
A pak už jsme přejeli do Otrokovic, do muzea harleyek. Mnoho z nás zná dějiny nejuznávanější motocyklové značky na světě, příběh o chudákovi, který se stal králem. Příběh o tom, jak tři Davidsonové a Harley založili v kůlně na dvorku svoji firmu. V muzeu byly k vidění nejen motocykly značky Harley Davidson, ale i stroje se zvláštním určením této značky – sněžné skútry, golfové vozíky i člun, kola atd. A na závěr jsme si pochutnali na klasickém jídle pro pořádný chlapi v místním Harley pubu. Zpět domů jsme přijeli kolem 22.00 hodin plni dojmu a hezkých zážitků.

NezařazenéPermalink