První září ve znamení cyklovýletu

Na neděli 1. září jsme naplánovali cyklovýlet, předpověď počasí byla nádherná a tak jsme promazali vše, co se dalo, naložili kola a v 8.00 hod vyrazili směr Orlické Záhoří. Již cesta autobusem byla veselá, i když s přibývajícími kilometry nás pomalu ale jistě humor přecházel. Ondra Mannl, který si vzal veškeré cyklovýlety za své, vybral krásnou trasu z Orlického Záhoří přes Neratov, Žamberk, Písečnou, zase zpět do Černovíru.
V Orlickém Záhoří jsme vyložili kola z vleku, potřebné věci dali do záchranného vozu, našeho Iveca, a vydali se vstříc prvním kilometrům. Neratov, první zastávka, je kouzelným místem, kostel na vás dýchne svou nepopsatelnou atmosférou a celkově prostředí Neratova má svůj půvab. Před prohlídkou místního pivovaru jsme se osvěžili pivkem a pak si poslechli historii Neratova i pivovaru. Oběd v tamní hospůdce byl taky výtečný.
Poté jsme opět šlápli do pedálů a vyrazili do Žamberka, cestou jsme si ještě prohlédli další kostel, kostel sv. Jana Nepomuckého ve Vrchní Orlici, který je v havarijním stavu, ale přesto má své kouzlo. Na tomto místě jsme se také dozvěděli úžasnou zprávu, že se naši kamarádi ze Závišic stali vícemistry v požárním sportu. Jaká náhoda že!
Po této super zprávě se nám pěkně frčelo a vidina chutné zmrzliny v Žamberku nás hnala vpřed. Točená vanilková na náměstí byla výborná. Posilněni jsme vyrazili směr Písečná, přes rybník Šušek do Černovíru. Poslední zastávka, pro nás tradiční, byla na Lanšperku. Poděkování patří Ondrovi za super zážitky i zlepšování naší kondičky 🙂 a také záchrannému vozu, které bylo vždy
na blízku a které řídil náš Píďa. Tak zase za rok…

NezařazenéPermalink