Požár skládky v Českých Libchavách

V sobotu 26. května se v 10.44 hod rozezněla siréna a naše jednotka vyjížděla k požáru skládky komunálního odpadu v Českých Libchavách. Jednalo se o skládku o rozměrech zhruba 40 x 30 m, u požáru zasahovalo 13 jednotek hasičů. Ti museli zřídit tři čerpací stanoviště vody. Hasiči do vody přiměšovali smáčedlo, a to z důvodu lepšího průniku vody do skládky. Zásah byl náročný. Byla zde větší spotřeba pohonných hmot a smáčedla. Požár se podařilo dostat pod kontrolu v 14.28 hodin.
Starosta obce také zařídil stravu a pitný režim pro zasahující hasiče. Na místo byla povolána i zdravotnická záchranná služba, aby v místě události ošetřila dva dobrovolné hasiče, kteří zkolabovali vyčerpáním. Pomocí techniky – bagru a nakladače byla skládka rozhrabována a dohašována hořící zbylá ohniska. Hasiči rozebírali celé odpoledne místo požáru. Naše jednotka vyjížděla v počtu 6 hasičů.

Zásahová jednotkaPermalink